Gradonačelnik Sarajeva Samir Avdić uputio je telegram saučešća povodom stravične tragedije u Tuzli.
“Tuzla, ali i cijela Bosna i Hercegovina s njenim glavnim gradom, obavijeni su tugom i nevjericom nakon sinošnjih vijesti o tragediji koja se dogodila u Domu penzionera.
Požar koji je odnio živote i nanio teške povrede mnogim štićenicima i pripadnicima spasilačkih ekipa.
U ime Gradske uprave i Gradskog vijeća, izražavam najiskrenije saučešće porodicama nastradalih, gradonačelniku Zijadu Lugaviću i svim građanima Tuzle.
Uz duboku sućut i solidarnost, nudimo svaku moguću pomoć iz Sarajeva.
Osim toga, apelujemo na nadležne institucije da što prije utvrde okolnosti koje su dovele do tragedije i da proces bude transparentan i pravedan prema svim žrtvama i njihovim porodicama.
Dozvolite da uputim i iskrenu zahvalnost vrijednim članovima interventnih službi, vatrogascima, policiji i medicinskom osoblju.“
Gradonačelnik Sarajeva
Samir Avdić
