Image

Olimpik i Tuzla City remizirali na Koševu

Utakmicom između Olimpika i Tuzla Cityja kompletirano je 28. kolo m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bio je ovo za Olimpik mnogo važan meč u borbi za opstanak, kao i za goste kojima je pozitivan rezultat bio neophodan kako bi zadržali kakve-takve šanse za izlazak u Evropu. Nakon 90 minuta igre na stadionu “Asim Ferhatović – Hase” nije bilo pobjednika. Meč je završen rezultatom 1:1.

Uprkos samo dva gola, viđena je zaista dobra fudbalska utakmica, igrači obje ekipe su stvorili značaj broj prilika, a prvi su do vodstva došli gosti. Tuzlaci su poveli golom koji je s bijele tačke postigao Goran Brkić već u 10. minuti, ali Olimpik je u nastavku uspio da se vrati.

Igrala se 62. minuta kada je Kenan Horić glavom poslao loptu u mrežu Tuzla Cityja na ubačaj Čurjurića iz kornera. To je, ispostavit će se, na kraju bio i posljednji gol na ovom meču.

Podjelom bodova na koncu ne mogu biti previše zadovoljni ni jedni ni drugi.